Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1997 - 2000 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 3.5i V6 (194HP) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Pajero II Metal TOP (V2_W,V4_W) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4145 mm |
| Πλάτος | 1785 mm |
| Υψος | 1845 mm |
| Μεταξόνιο | 2420 |
| Βάρος | 1845 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2510 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3497 |
| Κινητήρας kw | 142 kw |
| Κινητήρας hp | 190 hp |
| Ροπή | 142 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 93 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 75 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 265/70 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 185 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 17.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 10.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |