Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2014 - |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 3.2d MT (200 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Pajero IV Facelift 2 |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 57 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4900 mm |
| Πλάτος | 1875 mm |
| Υψος | 1870 mm |
| Μεταξόνιο | 2780 |
| Βάρος | 1870 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2910 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1790 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3200 |
| Κινητήρας kw | 147 kw |
| Κινητήρας hp | 197 hp |
| Ροπή | 147 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 88 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 265/65/R17 |
| Τροχοί | 7.5j x 17 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 185 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |