Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2014 - |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 3.5 AT (189 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Pajero IV Facelift 2 |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 57 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4900 mm |
| Πλάτος | 1875 mm |
| Υψος | 1870 mm |
| Μεταξόνιο | 2780 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | 3030 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1790 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3497 |
| Κινητήρας kw | 139 kw |
| Κινητήρας hp | 186 hp |
| Ροπή | 139 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 88 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 265/70/R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | 13.6 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |