Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1999 - 2001 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 1.6i 16V (102Hp) 4WD |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Pajero Pinin (H60) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3735 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1700 mm |
| Μεταξόνιο | 2280 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1584 |
| Κινητήρας kw | 75 kw |
| Κινητήρας hp | 101 hp |
| Ροπή | 75 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 53 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/65 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |