Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1998 - 2000 |
| Μάρκα | Hindustan |
| Κινητήρας | 1.8 GDI (3dr) (120 HP) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Pajero Pinin (H60) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3735 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1700 mm |
| Μεταξόνιο | 2280 |
| Βάρος | 1700 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1690 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1834 |
| Κινητήρας kw | 88 kw |
| Κινητήρας hp | 118 hp |
| Ροπή | 88 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 53 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/65 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 168 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |