Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2001 - 2004 |
| Μάρκα | Holden |
| Κινητήρας | 2.2 i 16V (147 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Astra G |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4252 mm |
| Πλάτος | 1709 mm |
| Υψος | 1425 mm |
| Μεταξόνιο | 2606 |
| Βάρος | 1425 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1740 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2198 |
| Κινητήρας kw | 108 kw |
| Κινητήρας hp | 145 hp |
| Ροπή | 108 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 86 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 52 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/60 R15 V |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 214 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 12 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.4 l/100km |