Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Holden |
| Κινητήρας | 1.6 i 16V (115HP) AT |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Astra H Sedan |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4587 mm |
| Πλάτος | 1753 mm |
| Υψος | 1458 mm |
| Μεταξόνιο | 2703 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1598 |
| Κινητήρας kw | 84 kw |
| Κινητήρας hp | 113 hp |
| Ροπή | 84 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 79,0 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 52 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205 / 55 / R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 178 km/h |
| Επιτάχυνση | 15.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.9 l/100km |