Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2012 - |
| Μάρκα | Holden |
| Κινητήρας | 2.0d MT (130 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Astra J Hatchback Facelift |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4419 mm |
| Πλάτος | 1840 mm |
| Υψος | 1482 mm |
| Μεταξόνιο | 2695 |
| Βάρος | 1482 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1880 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1235 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1956 |
| Κινητήρας kw | 95 kw |
| Κινητήρας hp | 127 hp |
| Ροπή | 95 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 83,0 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 56 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/60/R16; 215/50/R17; 225/50/R1 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.9 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.3 l/100km |