Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2015 - |
| Μάρκα | Honda |
| Κινητήρας | 2.0 MT (310 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | IX |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4390 mm |
| Πλάτος | 1878 mm |
| Υψος | 1466 mm |
| Μεταξόνιο | 2594 |
| Βάρος | 1466 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 498 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1996 |
| Κινητήρας kw | 227 kw |
| Κινητήρας hp | 304 hp |
| Ροπή | 227 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | Euro 6 |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/35/R19 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 270 km/h |
| Επιτάχυνση | 5.7 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |