Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2003 - 2005 |
| Μάρκα | Honda |
| Κινητήρας | 2.4i (162HP) 4WD |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Stepwgn II |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 8 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4675 mm |
| Πλάτος | 1725 mm |
| Υψος | 1845 mm |
| Μεταξόνιο | 2805 |
| Βάρος | 1845 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2354 |
| Κινητήρας kw | 119 kw |
| Κινητήρας hp | 159 hp |
| Ροπή | 119 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | 6Jx15 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |