Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2005 - 2009 |
| Μάρκα | Honda |
| Κινητήρας | 2.4i (162HP) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Stepwgn III |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 8 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4630 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1785 mm |
| Μεταξόνιο | 2855 |
| Βάρος | 1785 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2354 |
| Κινητήρας kw | 119 kw |
| Κινητήρας hp | 159 hp |
| Ροπή | 119 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/60R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |