Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1994 - 2000 |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.5 i (88 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Accent Hatchback I |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4103 mm |
| Πλάτος | 1620 mm |
| Υψος | 1394 mm |
| Μεταξόνιο | 2400 |
| Βάρος | 1394 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1440 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1495 |
| Κινητήρας kw | 65 kw |
| Κινητήρας hp | 87 hp |
| Ροπή | 65 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 3 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 176 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |