Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2003 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.5 CRDi (82 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Accent Hatchback II |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4215 mm |
| Πλάτος | 1680 mm |
| Υψος | 1395 mm |
| Μεταξόνιο | 2440 |
| Βάρος | 1395 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1570 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1493 |
| Κινητήρας kw | 60 kw |
| Κινητήρας hp | 80 hp |
| Ροπή | 60 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 83 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 3 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h |
| Επιτάχυνση | 14 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |