Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.5 CRDi (110 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Accent Hatchback III |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4045 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1470 mm |
| Μεταξόνιο | 2500 |
| Βάρος | 1470 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1650 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1493 |
| Κινητήρας kw | 81 kw |
| Κινητήρας hp | 109 hp |
| Ροπή | 81 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75,0 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R 14 |
| Τροχοί | 5,5 J x14 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 176 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 5.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 4.6 l/100km |