Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2001 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.5 (102 Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Accent II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4235 mm |
| Πλάτος | 1670 mm |
| Υψος | 1395 mm |
| Μεταξόνιο | 2440 |
| Βάρος | 1395 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1555 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 0 |
| Κινητήρας kw | 75 kw |
| Κινητήρας hp | 101 hp |
| Ροπή | 75 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 75,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R13 |
| Τροχοί | 5.0J x 13 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 181 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.5 l/100km |