Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 2.0 i 16V CWT (143) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Elantra IV |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4505 mm |
| Πλάτος | 1775 mm |
| Υψος | 1490 mm |
| Μεταξόνιο | 2690 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1975 |
| Κινητήρας kw | 105 kw |
| Κινητήρας hp | 141 hp |
| Ροπή | 105 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 53 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R15 |
| Τροχοί | 5.5J X 15 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |