Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.6i AT (122 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Elantra XD |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4505 mm |
| Πλάτος | 1775 mm |
| Υψος | 1480 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | 1480 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1680 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1591 |
| Κινητήρας kw | 89 kw |
| Κινητήρας hp | 119 hp |
| Ροπή | 89 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 77 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 53 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 183 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.6 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |