Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2012 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 2.0 Tci (260Hp) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Genesis Coupe |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4630 mm |
| Πλάτος | 1864 mm |
| Υψος | 1379 mm |
| Μεταξόνιο | 2820 |
| Βάρος | 1379 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1950 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1998 |
| Κινητήρας kw | 191 kw |
| Κινητήρας hp | 256 hp |
| Ροπή | 191 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/45 R18 - 245/45 R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 236 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 14.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 9.9 l/100km |