Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2013 - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.3 AT (87 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | i10 II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3665 mm |
| Πλάτος | 1660 mm |
| Υψος | 1500 mm |
| Μεταξόνιο | 2385 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1046 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1248 |
| Κινητήρας kw | 64 kw |
| Κινητήρας hp | 86 hp |
| Ροπή | 64 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 71,0 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 40 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | EURO V |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 163 km/h |
| Επιτάχυνση | 13.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.2 l/100km |