Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2015 - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.6d MT (110 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | i30 II Facelift Hatchback 5 door |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4300 mm |
| Πλάτος | 1780 mm |
| Υψος | 1470 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | 1470 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1910 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1316 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1582 |
| Κινητήρας kw | 81 kw |
| Κινητήρας hp | 109 hp |
| Ροπή | 81 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 53 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65/R15, 205/55/R16, 225/45/R17, 225/40/R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.1 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |