Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2011 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.6i (130Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | i30cw II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4485 mm |
| Πλάτος | 1780 mm |
| Υψος | 1500 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | 1500 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1820 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1591 |
| Κινητήρας kw | 95 kw |
| Κινητήρας hp | 127 hp |
| Ροπή | 95 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 77 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 53 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 192 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.7 l/100km |