Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2011 - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.7d AT (136 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | i40 Wagon |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4770 mm |
| Πλάτος | 1815 mm |
| Υψος | 1470 mm |
| Μεταξόνιο | 2770 |
| Βάρος | 1470 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2150 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 553 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1685 |
| Κινητήρας kw | 100 kw |
| Κινητήρας hp | 134 hp |
| Ροπή | 100 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h |
| Επιτάχυνση | 12 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | 5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6 l/100km |