Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2011 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.4i (107Hp) |
| Σωματότυπος | Estate |
| Μοντέλο | Solaris Hatchback |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4115 mm |
| Πλάτος | 1700 mm |
| Υψος | 1470 mm |
| Μεταξόνιο | - |
| Βάρος | 1470 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1565 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1396 |
| Κινητήρας kw | 78 kw |
| Κινητήρας hp | 105 hp |
| Ροπή | 78 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.9 l/100km |