Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2014 - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.4 MT (107 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Solaris I Facelift Hatchback |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4120 mm |
| Πλάτος | 1700 mm |
| Υψος | 1470 mm |
| Μεταξόνιο | 2570 |
| Βάρος | 1470 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1565 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1043 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1396 |
| Κινητήρας kw | 78 kw |
| Κινητήρας hp | 105 hp |
| Ροπή | 78 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 43 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | Euro 4 |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65R15 88H ; 195/55R16 87H |
| Τροχοί | 6.0Jx15 ; 6.0Jx16 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.5 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |