Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 2.0 CRDi (150Hp) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Sonata V |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4800 mm |
| Πλάτος | 1832 mm |
| Υψος | 1475 mm |
| Μεταξόνιο | 2730 |
| Βάρος | 1475 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2150 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1991 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 83,0 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/60R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 203 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |