Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 2.7i V6 (172HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Sonata VI |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4800 mm |
| Πλάτος | 1832 mm |
| Υψος | 1474 mm |
| Μεταξόνιο | 2730 |
| Βάρος | 1474 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2030 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2656 |
| Κινητήρας kw | 126 kw |
| Κινητήρας hp | 169 hp |
| Ροπή | 126 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 86,7 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/60 R16 |
| Τροχοί | 6.5 X 16 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.7 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |