Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 2.4 MT (128 HP) |
| Σωματότυπος | Compact MPV |
| Μοντέλο | Starex (H-1) II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 8 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5125 mm |
| Πλάτος | 1920 mm |
| Υψος | 1925 mm |
| Μεταξόνιο | 3200 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2351 |
| Κινητήρας kw | 94 kw |
| Κινητήρας hp | 126 hp |
| Ροπή | 94 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 75 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | Euro 4 |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/70 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |