Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1999 - 2005 |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.5i (91Hp) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Verna Hatchback II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4215 mm |
| Πλάτος | 1680 mm |
| Υψος | 1395 mm |
| Μεταξόνιο | 2440 |
| Βάρος | 1395 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1495 |
| Κινητήρας kw | 67 kw |
| Κινητήρας hp | 90 hp |
| Ροπή | 67 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |