Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2006 - - |
| Μάρκα | Hyundai |
| Κινητήρας | 1.4 i 16V (97 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Verna Hatchback |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4280 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1470 mm |
| Μεταξόνιο | 2500 |
| Βάρος | 1470 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1595 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 0 |
| Κινητήρας kw | - |
| Κινητήρας hp | - |
| Ροπή | - |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 45 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 177 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |