Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1998 - - |
| Μάρκα | Isuzu |
| Κινητήρας | 3.2 i V6 24V 2WD (208 HP) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Rodeo Sport (UTS-145) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4267 mm |
| Πλάτος | 1814 mm |
| Υψος | 1702 mm |
| Μεταξόνιο | 2462 |
| Βάρος | 1702 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2110 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3165 |
| Κινητήρας kw | 153 kw |
| Κινητήρας hp | 205 hp |
| Ροπή | 153 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 93,4 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 67 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/55 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 13.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 10.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |