Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2000 - 2006 |
| Μάρκα | Jeep |
| Κινητήρας | 4.0 i (192 HP) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Wrangler II (TJ) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3883 mm |
| Πλάτος | 1694 mm |
| Υψος | 1750 mm |
| Μεταξόνιο | 2373 |
| Βάρος | 1750 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1965 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3956 |
| Κινητήρας kw | 141 kw |
| Κινητήρας hp | 189 hp |
| Ροπή | 141 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 98,4 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 57 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/75 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 14.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 12.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |