Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1994 - 1999 |
| Μάρκα | Lancia |
| Κινητήρας | 1.6 LE (90 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Dedra (835) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4340 mm |
| Πλάτος | 1700 mm |
| Υψος | 1417 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1417 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1600 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1581 |
| Κινητήρας kw | 66 kw |
| Κινητήρας hp | 88 hp |
| Ροπή | 66 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 86,4 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 63 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/65 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.3 l/100km |