Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1991 - 1999 |
| Μάρκα | Lancia |
| Κινητήρας | 2.0 i.e. Turbo (162 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Dedra (835) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4343 mm |
| Πλάτος | 1700 mm |
| Υψος | 1430 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1430 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1680 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1995 |
| Κινητήρας kw | 119 kw |
| Κινητήρας hp | 159 hp |
| Ροπή | 119 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 63 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/50 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 215 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 9.2 l/100km |