Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1994 - - |
| Μάρκα | Lancia |
| Κινητήρας | 2.4 TD (124 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Kappa (838) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4687 mm |
| Πλάτος | 1822 mm |
| Υψος | 1462 mm |
| Μεταξόνιο | 2700 |
| Βάρος | 1462 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2000 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2387 |
| Κινητήρας kw | 91 kw |
| Κινητήρας hp | 122 hp |
| Ροπή | 91 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 5 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/60 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 193 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.6 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.4 l/100km |