Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1999 - 2002 |
| Μάρκα | Lancia |
| Κινητήρας | 2.4 JTD (135 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Lybra SW (839) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4466 mm |
| Πλάτος | 1743 mm |
| Υψος | 1470 mm |
| Μεταξόνιο | 2593 |
| Βάρος | 1470 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1935 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2387 |
| Κινητήρας kw | 99 kw |
| Κινητήρας hp | 133 hp |
| Ροπή | 99 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 5 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 60 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/60R15V |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.9 l/100km |