Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1993 |
| Μάρκα | Lancia |
| Κινητήρας | 2000 16V (152 HP) |
| Σωματότυπος | - |
| Μοντέλο | Thema (834) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4590 mm |
| Πλάτος | 1750 mm |
| Υψος | 1435 mm |
| Μεταξόνιο | 2660 |
| Βάρος | 1435 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1750 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1995 |
| Κινητήρας kw | 111 kw |
| Κινητήρας hp | 149 hp |
| Ροπή | 111 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 205 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 8.2 l/100km |