Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1988 - 1992 |
| Μάρκα | Lancia |
| Κινητήρας | 2500 Turbo DS (118 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Thema (834) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4590 mm |
| Πλάτος | 1750 mm |
| Υψος | 1435 mm |
| Μεταξόνιο | 2660 |
| Βάρος | 1435 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1850 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2500 |
| Κινητήρας kw | 87 kw |
| Κινητήρας hp | 117 hp |
| Ροπή | 87 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 93 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/70 R 14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 195 km/h |
| Επιτάχυνση | 11 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7 l/100km |