Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1987 - 1993 |
| Μάρκα | Lancia |
| Κινητήρας | 1.3 i (74 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Y10 (156) |
| Πόρτες | 3 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 3425 mm |
| Πλάτος | 1510 mm |
| Υψος | 1430 mm |
| Μεταξόνιο | 2160 |
| Βάρος | 1430 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1255 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1297 |
| Κινητήρας kw | 54 kw |
| Κινητήρας hp | 72 hp |
| Ροπή | 54 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 78,1 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 43 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 155/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 7.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.2 l/100km |