Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | Lexus |
| Κινητήρας | 350C (306Hp) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | IS-Coupe-Convertible |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4635 mm |
| Πλάτος | 1800 mm |
| Υψος | 1415 mm |
| Μεταξόνιο | 2730 |
| Βάρος | 1415 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2070 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3456 |
| Κινητήρας kw | 224 kw |
| Κινητήρας hp | 300 hp |
| Ροπή | 224 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 94 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/40 R18 ????, 255/40 R18 ??? |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 227 km/h |
| Επιτάχυνση | 5.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 12.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 8.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 10.7 l/100km |