Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2005 - - |
| Μάρκα | Lexus |
| Κινητήρας | 220d (177 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | IS II |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4575 mm |
| Πλάτος | 1800 mm |
| Υψος | 1425 mm |
| Μεταξόνιο | 2730 |
| Βάρος | 1425 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2075 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2231 |
| Κινητήρας kw | 130 kw |
| Κινητήρας hp | 174 hp |
| Ροπή | 130 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 86 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/40 R18 |
| Τροχοί | 8J X 18 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 216 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.9 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |