Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2013 - |
| Μάρκα | Lexus |
| Κινητήρας | 300h 2.5hyb CVT (161 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | IS III |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4665 mm |
| Πλάτος | 1810 mm |
| Υψος | 1430 mm |
| Μεταξόνιο | 2800 |
| Βάρος | 1430 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2130 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 450 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2494 |
| Κινητήρας kw | 118 kw |
| Κινητήρας hp | 158 hp |
| Ροπή | 118 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 90,0 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 66 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/45 R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 4.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 4.3 l/100km |