Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | Lincoln |
| Κινητήρας | 6.0i W12 48V Twin Turbo (610 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Continental GT Speed |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4804 mm |
| Πλάτος | 1916 mm |
| Υψος | 1380 mm |
| Μεταξόνιο | 2745 |
| Βάρος | 1380 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 5998 |
| Κινητήρας kw | 447 kw |
| Κινητήρας hp | 599 hp |
| Ροπή | 447 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 12 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 90 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 275/35 R20 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 326 km/h |
| Επιτάχυνση | 4.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 25.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 11.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 16.6 l/100km |