Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2012 - - |
| Μάρκα | Lincoln |
| Κινητήρας | 6.0i W12 Twin Turbo (625Hp) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | Continental GT Speed |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4806 mm |
| Πλάτος | 1944 mm |
| Υψος | 1394 mm |
| Μεταξόνιο | - |
| Βάρος | 1394 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2750 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 5998 |
| Κινητήρας kw | 458 kw |
| Κινητήρας hp | 614 hp |
| Ροπή | 458 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 90 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 275/35 R21 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 330 km/h |
| Επιτάχυνση | 4.2 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |