Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Lincoln |
| Κινητήρας | 6.0 W12 Twin Turbo (575 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Continental GT |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4806 mm |
| Πλάτος | 2227 mm |
| Υψος | 1404 mm |
| Μεταξόνιο | 2746 |
| Βάρος | 1404 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2750 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 5998 |
| Κινητήρας kw | 422 kw |
| Κινητήρας hp | 565 hp |
| Ροπή | 422 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 12 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 90 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 275/40 R20 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 318 km/h |
| Επιτάχυνση | 4.6 s |
| Πόλη καυσίμων | 25.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 11.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 16.5 l/100km |