Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1994 - 2007 |
| Μάρκα | Lincoln |
| Κινητήρας | 6.7 i V8 (408 HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | Continental R |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5240 mm |
| Πλάτος | 1920 mm |
| Υψος | 1450 mm |
| Μεταξόνιο | 2960 |
| Βάρος | 1450 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2980 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 6750 |
| Κινητήρας kw | 299 kw |
| Κινητήρας hp | 401 hp |
| Ροπή | 299 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 104,1 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 108 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 285/45 R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 249 km/h |
| Επιτάχυνση | 6.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 28.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 13.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |