Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1991 - 1994 |
| Μάρκα | Lincoln |
| Κινητήρας | 6.8 i V8 (389 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Continental R |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5342 mm |
| Πλάτος | 1872 mm |
| Υψος | 1462 mm |
| Μεταξόνιο | 3061 |
| Βάρος | 1462 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2730 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 6750 |
| Κινητήρας kw | 285 kw |
| Κινητήρας hp | 382 hp |
| Ροπή | 285 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 104,1 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 108 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/55 R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 249 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 25.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 13 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |