Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1984 - 1992 |
| Μάρκα | Lincoln |
| Κινητήρας | 5.0l V8 (225Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Mark VII |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5151 mm |
| Πλάτος | 1801 mm |
| Υψος | 1377 mm |
| Μεταξόνιο | 2756 |
| Βάρος | 1377 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4949 |
| Κινητήρας kw | 165 kw |
| Κινητήρας hp | 221 hp |
| Ροπή | 165 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 101,6 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 84 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/60 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 13.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 9.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 11.8 l/100km |