Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1993 - 2000 |
| Μάρκα | Lincoln |
| Κινητήρας | 4.6 i V8 32V (284 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Mark VIII |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5255 mm |
| Πλάτος | 1895 mm |
| Υψος | 1360 mm |
| Μεταξόνιο | 2870 |
| Βάρος | 1360 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4601 |
| Κινητήρας kw | 208 kw |
| Κινητήρας hp | 279 hp |
| Ροπή | 208 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 90,2 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 68 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 255/60 R16 V |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 220 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |