Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1996 - 2000 |
| Μάρκα | Lincoln |
| Κινητήρας | 5.4 i V8 16V (232 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Mark VIII |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5265 mm |
| Πλάτος | 1900 mm |
| Υψος | 1360 mm |
| Μεταξόνιο | 2870 |
| Βάρος | 1360 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2175 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 5398 |
| Κινητήρας kw | 170 kw |
| Κινητήρας hp | 228 hp |
| Ροπή | 170 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 90,2 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 68 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 245/75 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 13.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 9.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |