Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1994 - 1997 |
| Μάρκα | Lincoln |
| Κινητήρας | 4.6 V8 (210 Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Town Car II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5563 mm |
| Πλάτος | 1953 mm |
| Υψος | 1440 mm |
| Μεταξόνιο | 2982 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4601 |
| Κινητήρας kw | 154 kw |
| Κινητήρας hp | 206 hp |
| Ροπή | 154 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 75 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |